1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Rekolekcje w tym roku głosi o. Sebastian Fierek. Nauki ogólne
    w dni powszednie będą głoszone podczas Mszy świętej o godz. 11.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.00 nauka ogólna. Plany spotkań rekolekcyjnych umieszczone są w gablocie przed bazyliką. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w Budkach Piaseckich będą sprawowane o godz.16.00. Wspomagajmy się modlitwą, aby ten czas rekolekcji był dla nas wszystkich czasem zbawiennym, pomocą do bycia gorliwszymiwyznawcami Chrystusa i do lepszego realizowania naszego powołania. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci szkoły podstawowej z Teresina będą od środy do piątku.

  1. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosze na te produkty są wystawione przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Caritas, który dziś w przedsionku bazyliki również rozprowadza świece na stół wielkanocny.
  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną. 
  3. Zapraszamy na spotkanie modlitewne dorosłych rycerzy Niepokalanej do kaplicy św. Maksymiliana w najbliższą sobotę o godz. 19.30.
  4. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 16 marca o godz. 20.00 Mszą św. w Bazylice. Trasa wynosi 43 km, zaczyna i kończy się w Niepokalanowie. Zapisy na stroniewww.edk.org.pl.
  5. W przyszłą niedzielę, 18 marca, będziemy gościć p. Dorotę Hałasa, dziennikarkę i publicystkę mieszkającą w Japonii. Zaprezentuje książkę pt. Chrystus w kraju samurajów. Wiele miejsca poświęciła św.  Maksymilianowi i jego pracy w Japonii oraz o życiu katolików w kraju kwitnącej wiśni. Spotkanie odbędzie się w Sali św. Bonawentury ok. 11.00, po mszy św. o godzinie 10.00. Wstęp wolny.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Paulina Nietrzebka, l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…