II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018

  1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą „Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.
  2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych oraz do spełniania innych czynów pokutnych, by nie zmarnować czasu łaski, jakim jest Wielki Post.Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.
  2. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o g. 10.00 modlić się będziemy w intencji Kół Żywego Różańca. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się we wspólną modlitwę różańcową.
  3. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosze na te produkty są wystawione przy ołtarzu św. Antoniego.
  4. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca, 1 marca, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo Godziny świętej w intencji budowy kaplicy adoracji, wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło oraz o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek od godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Droga Krzyżowa z Komunią św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.Spotkanie z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
  6. W sobotę 3 marca odbędzie spotkanie „Oddaj się Maryi”. Konferencja i świadectwa odbędą się w Bazylice około 9.40. Natomiast Msza św. o godzinie 10.00 będzie sprawowana w kaplicy św. Maksymiliana. O godzinie 11.00 będzie sprawowana Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i około 13.00 możliwość ciepłego posiłku. O 13.40 w Bazylice p. Grzegorz Kasjaniuk, autor książki „Gietrzwałd, 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”  przybliży nam temat przesłania Maryi do naszego narodu. 
  7. W przyszłą niedzielę 4 marca z racji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszym sanktuarium o godzinie 10.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji poległych bohaterów. Po Mszy św. w Sali św. Bonawentury będzie wyświetlony film pt. „Wyklęty”, połączony ze spotkaniem autorskim z reżyserem filmu Konradem Łęckim. Wstęp wolny. Tradycyjnie też w I niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 16.00. modlimy się za Ojczyznę.
  8. Dziękujemy wszystkim mężczyznom i młodzieży za pomoc w rozbiórce tzw. „Żywej szopki”. Wszystkim mówimy z serca: Bóg zapłać!