VI Niedziela w ciągu roku – 11.02.2018

  1. 1 lutego zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2482 domów (89,5%), zaś 271zastaliśmy zamknięte (9,8%), 20 nie życzyły sobie obecności kapłana (0,7%). Bardzo serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
  2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego.Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia; dlatego zapraszamy na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od czwartku o godz. 6.00.

  1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30;zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00.
  2. W dniach od 11-17 lutego przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Prosimy o podjęcie w tej intencji różnych form modlitwy.
  3. W środę z racji 14 dnia miesiąca w czasie wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii, zwłaszcza tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lutym.
  4. Zapraszamyna spotkanie modlitewne Rycerzy Niepokalanej w sobotę, 17 lutego, do kaplicy św. Maksymiliana na godz. 19.30.
  5. W sobotę, 17 lutego, mija kolejna rocznica aresztowania św. Maksymiliana. Z tej racji, po mszy św. o godz. 11.00, w celi, skąd został zabrany na Pawiak, odbędą się modlitwy z uczczeniem jego relikwii. Cela będzie dostępna dla pielgrzymów i zwiedzających od godz. 10.00 do 18.00.
  6. W niedzielę, 18 lutego, będziemy gościć Związek Gmin Kolbiańskich. W programie Eucharystia o godz. 10.00, złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana, około 11.30 w Sali św. Bonawentury odbędzie się oratorium maryjno-kolbiańskie przygotowane pod kierunkiem o. Andrzeja Sąsiadka. O godz. 14.00.  w Sali św. Bonawentury będzie wyświetlony film pt. Proroctwo, ukazujący rolę jaką Chrystus wyznaczył dla Polski.
  7. Informujemy, że w przyszłą niedzielę, 18 lutego, rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedziele o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Wziątek l. 91z Paprotni, śp. Janusz Szlaga l. 70 z Teresina.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…