V Niedziela w ciągu roku – 4.02.2018

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

  • 5 lutego w poniedziałek: Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • 6 lutego we wtorek: Wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy;
  • 7 lutego w środę: Wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy;
  • 10 lutego w sobotę: Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 jest sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny; po Mszy zapraszamy na godz. 17.15 do sali św. Bonawentury na projekcję filmu “Proroctwo”. Film podejmuje temat roli Polski w Bożych planach.

3. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 10 lutego w Domu Parafialnym o g. 19.00.

4. Również w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.

5. W liturgii Kościoła, w przyszłą niedzielę, 11 lutego, obchodzone jest wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Zwracamy się z prośbą do rodzin, w których jest osoba starsza, chora, pozostająca w domu o umożliwienie jej przybycia do bazyliki.

6. Pragniemy poinformować, że 18 lutego rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.

7. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii w dniach 01-10 czerwca 2018 r. Koszt to 4200 zł i 160 USD. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca tygodnia.

8. Serdecznie zapraszamy do lektury lutowego wydania Rycerza Niepokalanej. Z racji 160. rocznicy objawień w Lourdes numer został poświęcony pojęciu choroby i jej znaczeniu w życiu. Na łamach tego czasopisma umieszczone zostały świadectwa osób zmagających się z cierpieniem i stających w obliczu doświadczenia wiary jakim jest ciężka choroba. Ponadto w numerze rozważania Słowa Bożego, podziękowania za otrzymane łaski, wywiady ze znanymi osobami i artykuły patriotyczne.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Hanna Jabłońska l. 67 z Teresina, śp. Janusz Gajda l. 70 z Paprotni, śp. Marianna Bajurska l. 92 z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…