IV Niedziela w ciągu roku – 28.01.2018

 1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 30 stycznia we wtorek: Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;
 • 31 stycznia w środę: Wspomnienie: św. Jana Bosko, prezbitera;
 • 2 lutego w piątek: Święto Ofiarowania Pańskiego;

 1. Dziś w Sali św. Bonawentury o godz. 14.30 odbędzie się Finał XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze Wieczne Kolędowanie”: werdykt jury, wręczenie nagród i koncert laureatów. Serdecznie zapraszamy.
 2. Po Mszy św. będzie można otrzymać ulotkę z informacjami o możliwości przekazania 1% z rozliczenia podatkowego na Parafialny Zespół Caritas. Już teraz za wsparcie tej inicjatywy z serca dziękujemy. Również dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 3. W najbliższą środę zakończymy wizytę duszpasterską. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły gościć kapłana w swoim domu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Udamy się do nich w czwartek, 1 lutego, od godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek, 1 lutego, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji budowy kaplicy adoracji, darczyńców i zaangażowanych w to dzieło, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W piątek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem jest to 22 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych. Z racji I piątku spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 6. W sobotę, 3 lutego, odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. Wyjątkowo konferencja i świadectwa odbędą się w Bazylice ok. godz. 9.40, z tej racji Msza św. i intencja z godz. 10.00 będzie sprawowana w kaplicy św. Maksymiliana. O godzinie 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i możliwość ciepłego posiłku. O godz. 13.40 w Bazylice p. Wincenty Łaszewski przybliży nam temat objawień Matki Bożej w Lourdes.
 7. W tym roku przeżywamy 100-lecie odzyskania niepodległości. W naszym sanktuarium w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 16.00 jest sprawowana Eucharystia w intencji Ojczyzny. W następną niedzielę po mszy i krótkim nabożeństwie zapraszamy na godz. 17.15 do sali św. Bonawentury na projekcję filmu „Proroctwo”. Podejmuje on próbę wyjaśnienia słów Chrystusa o szczególnym umiłowaniu Polski. Wstęp wolny. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa wraz z dziećmi na spotkanie nowych członków duszpasterstwa małżeństw w Niepokalanowie-Lasku na godz.16.00. Rozpoczniemy Eucharystią w dużej kaplicy.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. śp. Julianna Walencik l. 67 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…