• 16 stycznia we wtorek: Wspomnienie św. Bernarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich;
  • 17 stycznia w środę: Wspomnienie św. Antoniego, opata;
  • 19 stycznia w piątek: Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

1. Dziś obchodzimy 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zgodnie z wolą papieża Franciszka w tym roku dzień ten będzie poświęcony tematowi: „Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców”.
  2. Po Mszach świętych, bracia klerycy będą rozprowadzają za dobrowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”.
  3. W środę rozpoczyna się trwający do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.
  4. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii w dniach 01–10 czerwca 2018 r. Koszt to 4200 zł i 160 USD. Zapisy w kancelarii parafialnej do końca stycznia.
  5. Ojcowie Franciszkanie zapraszają młodzież męską i studentów na Powołaniowe Dni Skupienia do Niepokalanowa Lasku. Dni skupienia, rozpoczną się
    w najbliższy piątek o godz. 18:00 i potrwają do Niedzieli do godz. 13:00. Więcej informacji na stronie barka.franciszkanie.pl.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Pietruszewska l. 97 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…