Niedziela Chrztu Pańskiego – 7.01.2018

 1. Jutro, 8 stycznia, wspominamy 124. rocznicę urodzin i chrztu świętego, założyciela Niepokalanowa, Rycerstwa Niepokalanej, misjonarza Japonii i wielkiego czciciela Matki Bożej Niepokalanej, św. o. Maksymiliana Marii Kolbego.

 1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Według zwyczaju w Polsce, kolędy śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej obchodzonego 2 lutego .
 2. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
 3. W przyszłą niedzielę 14 stycznia po Mszach świętych, bracia klerycy będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”.
 4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru “Rycerza Niepokalanej”. Pierwsze wydanie nowego roku rozpoczyna serię poświęconą odzyskaniu przez Polskę Niepodległości 100 lat temu. W obecnym wydaniu o Polsce i patriotyzmie piszą: Wincenty Łaszewski, ks. Jacek Stefański, aktorka Katarzyna Łaniewska oraz ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański. Możemy także przeczytać artykuł o idei „12 Gwiazd w koronie Maryi” – kaplic pokoju, w którą wpisana zostanie powstająca w naszej bazylice kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Życzymy owocnej lektury.
 5. Serdecznie zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną na rekolekcje zimowe w Niepokalanowie Lasku, które odbędą się w dniach 22-27 stycznia. W programie: modlitwa, zabawa, poznawanie osoby i charyzmatu
  św. Maksymiliana Kolbego, wycieczki, a także spotkania z ciekawymi ludźmi. Koszt pięciu dni pobytu z noclegiem i wyżywieniem to 270 zł. Szczegóły na plakatach
  w gablocie oraz na stronie lasek.niepokalanow.pl.
 6. Zapraszamy również na Franciszkańskie Dni Skupienia do Niepokalanowa Lasku, które rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 18:00 i potrwają do niedzieli do godz. 13:00. Zapraszamy szczególnie młodzież i studentów jak też osoby szukające wyciszenia i skupienia. Więcej informacji na stronie: dniskupienia.info.pl.