1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny; w ramach ogłoszeń rodziny należące do „Wspólnoty duszpasterstwa małżeństw”, które spotykają się w Niepokalanowie Lasku, chcą podzielić się z nami świadectwem i zaprosić do swojej wspólnoty.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 1 stycznia, w poniedziałek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
 • 2 stycznia, we wtorek: Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
 • 3 stycznia, w środę: Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
 • 6 stycznia, w sobotę: Uroczystość Objawienia Pańskiego
 • 7 stycznia, w przyszłą niedzielę: Święto Chrztu Pańskiego.
 1. Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2017; po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne, z tej racji nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. Od godz. 22.00 adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia poprowadzą uczestnicy rekolekcji Sylwester z Maryją, natomiast o 23.15 Eucharystia na rozpoczęcie Nowego Roku.
 2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego Roku. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu obchodzimy również 50. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: „Migranci  i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.
 3. We wtorek rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przy wejściu do bazyliki. Zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc w przeprowadzeniu kolędy wzorem lat ubiegłych. Za przyjęcie nas, Waszych duszpasterzy, w swoich rodzinach już dziś składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek, 4 stycznia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji budowy kaplicy adoracji, darczyńców i zaangażowanych w to dzieło, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 17.30, a o 18.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii, również  w Budkach Piaseckich. Z racji kolędy nie będzie Mszy w kaplicy w Budkach.
 5. W sobotę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. Przypominamy wszystkim wiernym, że tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy  i kadzidła. Odbędzie się również kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. Początek o godz. 9.30 w sali św. Bonawentury, konferencja, świadectwa i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 11.30 w Bazylice Eucharystia z oddaniem spraw Matce Bożej i przyjęciem do Rycerstwa. Po Mszy możliwość skorzystania z posiłku. Spotkanie zakończy konferencja p. Andrzeja Wronki nt. duchowych zagrożeń. Tego dnia w parafii Szymanów odbędzie się Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą św. w kościele w Szymanowie o godz. 11.30.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zenon Wróblewski, l. 59 z Teresina,  śp. Łucja Wychowaniec, l. 88 z Teresina, śp. Helena Mućka, l. 92 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…