1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 13 grudnia w środę: Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
 • 14 grudnia w czwartek: Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;
 1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych obchodzimy XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Z tej racji dziś przed bazyliką można złożyć ofiary do puszek na ten cel.

 1. Przypominamy, że Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiamy w dni powszednie o godz. 7.00 rano.
 2. W przedsionku bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 3. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty dla ubogich. Do oznakowanej puszki pod chórem można składać ofiary na „Uśmiech pod choinkę” na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej gminy. Ponadto do skarbonki przy ołtarzu św. Franciszka zbieramy ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „Żywej szopki”. Zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy naszej szopki.
 4. Zapraszamy na spotkanie modlitewne dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 16 grudnia w kaplicy św. Maksymiliana o g. 19.30.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Prowadzić je będzie o. Rafał Kołodziejski.
 6. Za tydzień od godz. 9.30 do 13.00 dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunem rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Złożone na ten cel ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
 7. Stowarzyszenie IMPULS wraz z policjantami z Posterunku Policji w Teresinie serdecznie zapraszają na koncert z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji w związku z prowadzoną na terenie naszej gminy akcją charytatywną Niebieska Gwiazdka. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 grudnia po Mszy świętej o godz. 10.00. w sali św. Bonawentury, wstęp wolny. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do akcji mogą tego dnia przynieść ze sobą drobne podarunki, np. słodycze, zabawki, żywność, artykuły szkolne. Serdecznie zapraszamy wszystkich darczyńców, jak i mieszkańców do miłego posłuchania.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami tych dzieci, które w roku 2018 po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi i komunii św.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Wacław Domański, l. 85 z Paprotni . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…