1. W poprzednią niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 2345 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

  1. Dziś zapraszamy na koncert z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Policji w związku z prowadzoną na terenie gminy akcją charytatywną „Niebieska Gwiazdka”. Koncert odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00 w Sali św. Bonawentury, wstęp wolny. Osoby które chciałyby przyłączyć się do akcji mogą przynieść ze sobą drobne podarunki, np. słodycze, zabawki, żywność czy artykuły szkolne.
  2. Od godz. 9.30 do 13.00 dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunem rozprowadzają przed bazyliką, własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Złożone na ten cel ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
  3. Przypominamy, że Msze święte o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00 rano.
  4. Zachęcamy do wspierania dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą parafię. Dary żywnościowe dla ubogich można składać do kosza umieszczonego w bazylice do piątki, natomiast ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „Żywej szopki” można składać do oznaczonych puszek w bazylice. Wszystkich chętnych mężczyzn do ukończenia „żywej szopki” zapraszamy jeszcze w najbliższą sobotę na godz. 9.00.
  5. W sobotę 23 grudnia o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.
  6. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami tych dzieci, które w roku 2018 po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi i komunii św.
  7. Wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie otrzymali opłatków wigilijnych, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Za tydzień w niedzielę przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzeni Ostatnia Msza święta w Bazylice zostanie odprawiona o godz. 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W Wigilię zachęcamy do tradycyjnego postu. Pasterka o godz. 24.00. Wprowadzeniem do niej będzie modlitwa bre­wiarzowa, która rozpocznie się o godz. 23.15. Po Pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce.
  9. Program wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą jest umieszczony na stoliku pod chórem, w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.