I Niedziela Adwentu – 3.12.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 7 grudnia w czwartek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
 • 8 grudnia w piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny;

 1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Przychodzimy na tę Mszę świętą z lampionami. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.
 2. W przedsionku bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji budowy kaplicy adoracji, darczyńców i zaangażowanych w to dzieło, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Z racji nowenny nie będzie nabożeństwa Godziny Świętej.
 4. W piątek 8 grudnia będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto naszej parafii, klasztoru i Rycerstwa Niepokalanej. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w porządku dnia powszedniego. Zapraszamy w południe do Bazyliki na Godzinę Łaski. Od godz. 12.00 do 13.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z różańcem i śpiewem Godzinek. O godz. 18.00 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie Ojciec Prowincjał Wiesław Pyzio. 8 grudnia nie będzie rorat o godz. 7.00. W tym dniu będziemy gościć Teatr Rapsodyczny z Ostródy, młodych artystów, którzy o 13.15 w Sali św. Bonawentury zaprezentują spektakl “Opowieść Gietrzwałdzka”. Jest to 75 minut historii o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie, które miały miejsce 140 lat temu na Warmii. Scenariusz powstał w oparciu o dokumenty i relacje ówczesnego proboszcza w Gietrzwałdzie.
 5. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 6. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich. Do oznakowanej puszki pod chórem można składać ofiary na „Uśmiech pod choinkę” na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej gminy. Ponadto do skarbonki przy ołtarzu św. Franciszka zbieramy ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „Żywej szopki”. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
 7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru “Rycerza Niepokalanej”. W tym wydaniu pochylamy się nad tematyką życia i jego zagrożeń. Polecamy m.in.: wywiad z prof. Chazanem, a także artykuł “Przypadkowe macierzyństwo”, w którym s. Anna Maria Pudełko opisuje sytuację kobiet borykających się z decyzją o aborcji, tekst ten ukazuje w jaki sposób i gdzie odnajdą one skuteczną pomoc i wsparcie. Ponadto warto przeczytać tekst: “A gdzie miejsce dla Jezusa?” zwłaszcza w czasie przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Życzymy dobrej lektury.
 8. W naszej parafii są roznoszone opłatki na stół wigilijny. Wszelkie ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafii.