• 8 sierpnia we wtorek: Święto św. Dominika, prezbitera;
  • 9 sierpnia w środę: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
  • 10 sierpnia w czwartek: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • 11 sierpnia w piątek: Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

1. W dniu dzisiejszym w naszym sanktuarium rozpoczynamy Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 15.00 w kaplicy św. Maksymiliana koronka  do Bożego Miłosierdzia, następnie modlitwa przy figurce Niepokalanej z racji 90. rocznicy poświęcenia, procesja różańcowa do Bazyliki. Mszy św. o godz. 16.00 będzie przewodniczył O. Prowincjał Wiesław Pyzio; po Mszy św. zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi dziedzictwa Kolbiańskiego i procesja eucharystyczna wokół Bazyliki. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. Na zakończenie spotkania wystąpi zespół rodzinny Eo Nomine, który podczas Mszy św. w ciągu dnia pomaga nam w przeżywaniu liturgii. Rozprowadzają także płyty CD jako cegiełki na dzieła ewangelizacji w hospicjach, więzieniach i domach opieki. Wielkie Zawierzenie potrwa do 22 sierpnia. W tygodniu spotykamy się wieczorem o godz. 17.00, w sobotę o 11.00, a w niedzielę o godz. 15.00. W programie: różaniec, Msza św., zawierzenie Maryi wszelkich spraw i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Szczegółowy program na folderach na końcu bazyliki, w gablocie i na stronie Niepokalanowa.
  2. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Osoby, które chciałyby się udać do Miedniewic autokarem proszone są o kontakt z p. Anną Włodarczyk (tel. 889 590 461). Wyjazd sprzed bazyliki o godz. 20.00. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
  3. Z całego serca składamy ogromne podziękowanie całej wspólnocie parafialnej za ofiarność, wszelkie dary, wrażliwość serca i pomoc w podjęciu pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę z Ełku i Warszawy. Dziękujemy również wszystkim za ofiary złożone dla pielgrzymów. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim Ofiarodawcom swym błogosławieństwem i łaską.