• 31 lipca, w poniedziałek: Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera;
  • 1 sierpnia we wtorek: Wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa;
  • 2 sierpnia w środę: Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli;
  • 4 sierpnia w piątek: Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów;
  • 6 sierpnia w niedzielę: Święto Przemienienia Pańskiego.
  1. Zapraszamy do Sali św. Bonawentury na projekcję filmu „Fatima, orędzie wciąż aktualne” dziś o 13.30 i o godz. 15.00 oraz w sobotę 5 sierpnia o godz. 13.30.  Wstęp wolny. Także dzisiaj przed Bazyliką jest rozprowadzany wakacyjny numer Rycerza Niepokalanej i miesięcznik „Cuda
    i Łaski”  poświęcony w całości  zawierzeniu Matce Bożej w naszym sanktuarium.

1. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej 37 WAPM, informujemy, że zapisy odbędą się dziś od godz. od 11.30 do 20.30
    w kawiarence „Zaułek Aniołów”.
  2. We wtorek z racji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego pamiętajmy w modlitwie
    o poległych Powstańcach. Tego dnia w naszej Archidiecezji o godz. 17.00 zostaną uruchomione dzwony kościelne. Sygnał ten będzie formą hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom naszej Stolicy. Także w tym dniu zaczynamy przyjmowanie rezerwacji ślubów na rok 2018 dla narzeczonych spoza naszej parafii.
  3. W środę 2 sierpnia w święto Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w  czyśćcu cierpiącą.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca, 3 sierpnia, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji budowy kaplicy adoracji, jak również wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło.
    W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 17.30, natomiast dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze. Do chorych udamy się we wrześniu. W I sobotę odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”; rozpoczęcie o 10.00 w sali św. Bonawentury, następnie o g. 11.00 Msza św.
    i nabożeństwo różańcowe w Bazylice. Zapraszamy także na Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi od 6 do 22 sierpnia. Każdego dnia  będzie można zawierzyć Niepokalanej siebie oraz wszystkie troski i problemy. W programie Msza św.,  modlitwa różańcowa, świadectwa
    i spotkania z gośćmi, filmy i koncerty. Szczegóły na stronie internetowej Niepokalanowa i na folderach wyłożonych w naszej bazylice.
  5. W sobotę, 5 sierpnia przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 500 osób, których po Mszy św. o godz. 8.00 podejmiemy posiłkiem. W niedzielę zaś przybędzie do nas WAPM w liczbie ok. 2500 osób. Msza św. będzie dla nich sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Nie będzie w tym dniu Mszy św.
    o godz. 10.00 w Bazylice. Przygotowanie posiłku będzie w sobotę o godz. 7.30 rano, jak
    i w niedzielę o godz. 6.00 w domu pielgrzyma, tam również można przynosić ciasta, owoce
    i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
  6. Za tydzień w niedzielę z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Lech Drabiński, l. 75 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…