• 24 lipca w poniedziałek: Wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • 25 lipca we wtorek: Święto św. Jakuba, Apostoła;
  • 26 lipca w środę: Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  • 29 lipca w sobotę: Wspomnienie św. Marty
  1. Dziś po wszystkich Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.

1. We wtorek przypada liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła, a w tradycji Kościoła także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie pojazdów na parkingu przy bazylice. Natomiast o godz.00w bazylice Kard. Robert Sarah – prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odprawi Mszę św. w j. łacińskim. Po Mszy świętej Kardynał pobłogosławi samochody. Następnie w sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z Kardynałem, podczas którego będzie możliwość zadawania pytań.
  2. W piątek 28 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię, która będzie sprawowana o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  3. Po wszystkich Mszach św. przed bazyliką nasi bracia rozprowadzają wakacyjny numer Rycerza Niepokalanej.
  4. Zapraszamy do Sali św. Bonawentury na projekcję filmu „Fatima, orędzie wciąż aktualne” dziś o 14.30 i w następną niedzielę o godz. 13.30 i 15.00. Po pokazie będzie spotkanie z reżyserem filmu p. Jarosław Mańka. Wstęp wolny.
  5. We wtorek 25 lipca w Niepokalanowie będziemy gościć pielgrzymów z Libanu z relikwiami św. Charbela. O godz. 15.30 w Bazylice będzie sprawowana Msza św., po Eucharystii będzie nabożeństwo uczczenia relikwii św. Charbela, w czasie którego będą  rozdawane obrazki z wizerunkiem i modlitwą do św. Charbela oraz oleje z jego grobu.
  6. W najbliższą sobotę rozpocznie się Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem: „100 lat historii, 100 lat misji”. O godz. 19.00 zapraszamy na uroczystą Eucharystię do bazyliki, której przewodniczyć będzie ks. Bp Tadeusz Bronakowski. O godz. 21.00 Apel Maryjny, który rozpocznie całonocne czuwanie w bazylice. Dzień Modlitw zakończy się w niedzielę o godz. 11.30 uroczystą Eucharystią, której przewodniczyć będzie Ks. Kard. Kazimierz Nycz – metropolita warszawski. Szczegółowy plan całego czuwania znajduje się w gablocie przed bazyliką oraz na stronie internetowej klasztoru. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę zwłaszcza wszystkich Rycerzy Niepokalanej z naszej parafii.
  7. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dzieło budowy kaplicy adoracji przez swe modlitwy i ofiary. Już teraz pragniemy poinformować, że zostały wymienione okna w absydzie bazyliki (koszt to 103 800 zł). Kolejnym etapem będzie przygotowanie instalacji grzewczej na półkolu oraz w przyszłej kaplicy adoracji. Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu rozpocznie się wymiana nagłośnienia w naszej bazylice. Koszt całej inwestycji to 270 tys. zł. w tym: 120 tys. otrzymaliśmy jako dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 100 tys. otrzymaliśmy z Kurii Prowincjalnej ojców Franciszkanów w Warszawie, zaś 50 tys. to ofiary od parafian składane podczas wizyty duszpasterskiej. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w tych wielkich dziełach.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Teresa Sierocińska, l. 81 z Topołowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…