• 18 lipca we wtorek: Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
  • 20 lipca w czwartek: Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;
  • 21 lipca w piątek: Wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła;
  • 22 lipca w sobotę: Święto św. Marii Magdaleny;
  1. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.

1. Dziś 16 lipca o godzinie 17.00 nabożeństwem w bazylice rozpoczniemy kolejną modlitwę o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego, nawiązująca do setnej rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej . Od godziny 20.00 rozpocznie się czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Zakończenie Mszą świętą o godzinie 5 rano 17 lipca. Szczegóły na plakacie przed bazyliką i na folderach przy wyjściu z bazyliki. Serdecznie zapraszamy!
  2. Zapraszamy na najnowszy film znanego krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. „Fatima – orędzie wciąż aktualne”. Autor przenosi nas w różne zakamarki świata: z Polski pod Kreml, a potem do Brazylii, Włoch i Portugalii. Wielu występujących w filmie rozmówców odpowiada na pytania o przesłanie, jakie dla współczesnego świata niosą objawienia fatimskie. Pokazy w Sali Bonawentury w sobotę 22 lipca o godz. 19.00 i w niedzielę 23 lipca o godzinie 14,30. Po filmie spotkanie z reżyserem. Wstęp wolny.
  3. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zofia Kozłowska z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…