XIX Niedziela w ciągu roku – uroczystość św. Maksymiliana, Wniebowzięcie NMP – 13-15 sierpnia 2017 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 14 sierpnia w poniedziałek: Uroczystość św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera
  i męczennika
 • 15 sierpnia we wtorek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
 • 17 sierpnia w czwartek: Wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
 • 19 sierpnia w sobotę: Wspomnienie św. Ludwika, biskupa;

 1. Jutro uroczystość św. Maksymiliana. Msza św. o godz. 7.00 zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Maksymiliana, pozostałe Msze św. w Bazylice jak w dzień powszedni.
  O godz. 10.40 zapraszamy na świadectwo, natomiast Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył O. Prowincjał Wiesław Pyzio; po Mszy złożenie wiązanek przy pomniku św. Maksymiliana. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo TRANSITUS, upamiętniające śmierć Założyciela Niepokalanowa. Rozpoczniemy w Sanktuarium św. Maksymiliana i udamy się do Bazyliki. Mszy św. o godz. 18.00 w int. rodzin i małżeństw będzie przewodniczył
  i homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz, po liturgii świadectwo państwa Terlikowskich. Wieczorem zapraszamy na godz. 21.00 na Wieczór Uwielbienia. Poprzedzimy go świadectwem sióstr zakonnych z Portugalii o godz. 20.45. Będzie nam towarzyszyła Monstrancja Fatimska, będąca wotum narodu polskiego dla Matki Bożej z Fatimy z okazji 100-lecia objawień. Jej autorem jest p. Mariusz Drapikowski, projektant kaplicy adoracji w naszej Bazylice. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice w godz. 21.00 do 23.00 i od godz. 24.00 do 5.45 następnego dnia, potem uroczyste przeniesienie do Kaplicy św. Maksymiliana i adoracja Pana Jezusa do godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian, członków wspólnot parafialnych i pielgrzymów do tego czuwania; uczyńmy wszystko, aby w godzinach nocnych Chrystus Eucharystyczny nie był sam. Ofiarujmy naszą modlitwę o dobre owoce tworzonej kaplicy adoracji. Zachęcamy do wpisywania się na listę czuwania, która jest w zakrystii, po 2 osoby co pół godziny.
 2. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu odprawimy w porządku niedzielnym; na wszystkich Mszach św. zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Mszy świętej o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym będzie przewodniczył ks. bp Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Poprzedzi ją konferencja i świadectwo na ołtarzu polowym o godz. 10.00. Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół po każdej Mszy świętej. O godz. 15.00 zostanie odprawione wokół bazyliki nabożeństwo z rozważaniami radości Matki Bożej zwane Dróżkami. W godzinach od 12.00 do 18.00 zapraszamy rodziny z dziećmi do stoisk przed Bazyliką, organizowanych przez Rycerzy Niepokalanej.
 3. Zapraszamy w dniu 19 lipca, sobota, na godz. 19.00 do Sali św. Bonawentury na film Apostoł. Opowiada o nawróceniu na chrześcijaństwo młodego francuskiego muzułmanina, a także stawia pytanie czy istnieje możliwość pełnego szacunku i współistnienia wyznawców islamu i chrześcijan. Po filmie spotkanie z Patrycją Hurlak, aktorką. Pokaz odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów.
 4. W przyszłą niedzielę, zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, będzie jej przewodniczył o. Piotr Szczepański, wikariusz prowincji. Będzie to dziękczynienie za rodziny, przyjaciół i bliskich. Po Mszy św. zapraszamy na parafialny festyn rodzinny, za Bazyliką. Prosimy parafian i sympatyków o przyniesienie do „Kwadratu” na godz. 15.00 ciast i owoców.
 5. Do 22 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W tygodniu spotykamy się wieczorem o godz. 17.00, w sobotę o 11.00, a w niedzielę o godz. 15.00. W programie: różaniec, Msza św., zawierzenie Maryi wszelkich spraw i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Szczegółowy program na folderach na końcu bazyliki, w gablocie i na stronie Niepokalanowa.
 6. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. W tym roku spotkanie poświęcone jest decyzjom. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 7. Dzisiaj przed Bazyliką jest rozprowadzany Rycerz Niepokalanej, czasopismo “Cuda i łaski”.