• 21 czerwca we środę: Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
• 23 czerwca w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; jest to także dzień ojca, swoimi modlitwami obejmijmy naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych;
• 24 czerwca w sobotę: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa wieczorne będą połączone z procesją eucharystyczną – w niedzielę o godz. 17.00, w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach i procesji. W czwartek, w ostatni dzień oktawy Bożego Ciała po procesji – błogosławieństwo wianków.

3. W czwartek, 22 czerwca, o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników naszej parafii. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice, ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.

4. W czwartek, 23 czerwca, z racji zakończenia roku szkolnego o godz. 12.00 w kaplicy w Budkach Piaseckich zostanie odprawiona Msza św. dla tamtejszej szkoły. W piątek zaś o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w bazylice na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni, młodzieży z Gimnazjum w Teresinie oraz z Zespołu Szkół. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców.

5. W sobotę 24 czerwca odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana Mszą św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i Ojczyzny; Koło także zaprasza w dniu 9 lipca na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Koszt ok. 50 zł, wyjazd o godz. 5.30 z dużego parkingu. Informacje i zapisy u p. Danuty Dmoch (tel. 728 464 508).

6. Za tydzień w niedzielę, 25 czerwca, podczas Mszy o godz. 10.00 o. Mirosław Adaszkiewicz, kustosz naszego Sanktuarium, będzie świętował jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.

7. Także w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Działający w naszym klasztorze w ramach Wydziału Teologicznego UKSW Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum”, zaprasza do podjęcia niestacjonarnych studiów z mariologii. Studia są adresowane do osób duchownych, jak i świeckich. Instytut prowadzi: studia doktoranckie z teologii ze specjalności mariologia – dla osób posiadających tytuł magistra z teologii, oraz studia podyplomowe z mariologii dla wszystkich, którzy posiadają dyplom magistra bądź licencjata zawodowego z jakiejkolwiek innej dziedziny wiedzy. O studiach informuje baner przed bazyliką, plakat w gablocie i foldery dostępne na furcie klasztornej i w informacji. Informacje są również dostępne na stronie kolbianum.franciszkanie.pl. Można też bezpośrednio kontaktować się z o. Grzegorzem Bartosikiem lub o. Pawłem Warchołem.

9. Młodzież męską, studentów jak też mężczyzn do 35 roku życia zapraszamy na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w Smardzewicach w dniach od 25 do 29 czerwca br. Klasztor w Smardzewicach jest naszym klasztorem nowicjackim, rekolekcje będą więc okazją do przeżycia 5 dni na razem z tymi, którzy przeżywają swój rok próby przed złożeniem pierwszych ślubów zakonnych. Więcej informacji, również co do dojazdu można znaleźć na stronie: www.barka.franciszkanie.pl lub u ojców zakrystii.