• 13 czerwca we wtorek: Święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • 14 czerwca w środę: Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • 15 czerwca w czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało);
  • 17 czerwca w sobotę: Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności w Warszawie. Zebraliśmy 2664 zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej bazylice odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
  2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie następująca: ul. Kolbego, Szymanowską, Zieloną, Lipową i Torową do bazyliki. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I: Żywy Różaniec, zespół Miriam i Ministranci starsi, II: Odnowa w Duchu Świętym, III: Neokatechumenat, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Rycerstwo Niepokalanej, IV: Klasztor. Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę liturgiczną, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek będzie w środę o godz. 17.00. Biel procesyjna spotyka się w Boże Ciało o godz. 9.15 przy wejściu do bazyliki od strony fotografa. Przez kolejne osiem dni po Bożym Ciele po nabożeństwie odprawiać będziemy procesję wokół bazyliki. W sobotę nabożeństwo i procesja będzie w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
  3. Modlitwa o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego, nawiązująca do setnej rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej, rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 17.00 nabożeństwem różańcowym w bazylice. Od godziny 20.00 będzie kontynuowana w kaplicy św. Maksymiliana. Zakończenie Mszą świętą o godzinie 5 rano 17 czerwca. Szczegóły na plakacie przed bazyliką
    i na folderach przy wyjściu z bazyliki. Serdecznie zapraszamy!
  4. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy o godz. 13.00 o. Paweł Warchoł będzie świętował jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich.
  5. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.
  6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Genowefa Łoniewska l. 89 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…