• 5 czerwca w poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła;
  • 7 czerwca w środę: Wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników;
  • 8 czerwca w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • 10 czerwca w sobotę: Wspomnienie obowiązkowe bł. Bogumiła, biskupa.
  1. Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

1. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Wspólnot Żywego Różańca.
  2. Nabożeństwa czerwcowe w naszej bazylice odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. Dzisiejsze nabożeństwo z racji I niedzieli miesiące będzie połączone z procesją eucharystyczną.
  3. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 10 czerwca w Domu Parafialnym o g. 19.00.
  4. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Osoby, które chciałyby się udać do Miedniewic autokarem proszone są o kontakt z p. Anną Włodarczyk (tel. 889 590 461). Wyjazd sprzed bazyliki o godz. 20.00. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
  5. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Rycerza Niepokalanej. Pochyla się on pod różnymi kątami nad tajemnicą Eucharystii. Autorzy tacy jak ks. Marek Dziewiecki, ks. Grzegorz Strzelczyk czy s. Anna Maria Pudełko starają się nie tylko przybliżyć nam, czym jest Msza św., ale także mówią jak ją dobrze przeżywać i jakie przynosi owoce w naszym życiu. W tym wydaniu także krótkie spojrzenie i refleksja na temat Mszy św. przed i posoborowej, rozważanie słowa Bożego, aktualności o Rycerstwie Niepokalanej i rozwiązanie konkursu.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Warszawy w dniu 17 czerwca. Szczegółowy plan pielgrzymki i kontakt na zapisy w gablocie przed bazyliką.
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Mariola Basiak, l. 61 z Topołowej, śp. Kazimierz Zdanowski, l. 63 z Ludwikowa, śp. Władysława Stegienko, l. 94 z Paprotni, śp. Helena Modzelewska, l. 100 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…