Wniebowstąpienie Pańskie – 28.05.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: 
 • 29 maja w poniedziałek: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; 
 • 31 maja w środę: święto Nawiedzenia NMP; 
 • 1 czerwca w czwartek: wspomnienie św. Justyna, męczennika; 
 • 3 czerwca w sobotę: wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników. 
 1. Wczoraj w naszej bazylice sakrament święceń kapłańskich przyjął nasz parafianin o. Daniel Śliwiński. Dziś o godz. 12.30 wyruszy uroczysta procesja z domu prymicjanta do naszej bazyliki, gdzie o. Daniel będzie sprawował swoją Mszę św. prymicyjną. Po Eucharystii ojciec neoprezbiter udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym święcie naszej parafii. 
 2. Po Mszach św. pielgrzymi mogą otrzymać Rycerza Niepokalanej rozprowadzanego przez naszych braci. 

 1. 29 maja, w poniedziałek, młodzież naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 18.00 otrzyma z rąk Ks. bp Michała Janochy, sakrament bierzmowania. Tego dnia Litania Loretańska będzie odśpiewana w trakcie liturgii. 
 2. We wtorek, 30 maja, o godz. 11.00 wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami Zespołu Szkół im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Teresinie będziemy modlić się na Mszy świętej o Boże błogosławieństwo dla nich w dniu święta szkoły. 
 3. 31 maja, w środę, o godz. 19.00 odbędzie poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory. 
 4. W czwartek rozpoczynamy odprawianie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe w intencji budowy kaplicy adoracji, jak również wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się posługą do chorych naszej parafii. Spotkanie z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze. 
 5. Zapraszamy w sobotę 3 czerwca na spotkanie „Oddaj się Maryi”. Rozpoczęcia o 10.00 w Sali św. Bonawentury, następnie Msza św. i nabożeństwo wynagradzające w Bazylice. Po nabożeństwie możliwość skorzystania z posiłku klasztornego. O 13.15 w Sali św. Bonawentury koncert zespołu Eo Nomine, o 14.00 film-świadectwo „Po tamtej stronie życia” o wypadku i powrocie do życia p. Andrzeja Duffka oraz spotkanie z bohaterem filmu. 
 6. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny i przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W sobotę wieczorem w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy je Apelem Maryjnym o godz. 21.00. W ramach czuwania modlitwa, konferencja i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zakończymy je wigilijną Mszą św. o godz. 23.00, na zakończenie której kapłani udzielą indywidualnego błogosławieństwa z modlitwą. 
 7. W przyszłą niedzielę 4 czerwca po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym. 
 8. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca podczas nabożeństwa o godz. 17.00 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół bazyliki. Zapraszamy do udziału asystę procesyjną. 
 9. Zapraszamy dzisiaj na godz. 19.00 do Sali św. Bonawentury na pokaz filmu „13. Dzień – Fatima, przesłanie nadziei”. Na spotkanie przyjedzie p. Benon Wylegała, który reprezentuje Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakatach. 
 10. Przypominamy, że w naszej bazylice od poniedziałku do piątku w godz.16.00 – 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 11. 4 czerwca br., przypada jubileuszowe X Święto Dziękczynienia. Będziemy je obchodzili pod hasłem Dziękujemy za chleb. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Brata Alberta, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. Zapraszamy wszystkich wiernych do włączania się w procesję. Tego dnia również po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.