VI Niedziela Wielkanocy – 21.05.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 23 maja we wtorek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu;
 • 24 maja w środę: Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
 • 26 maja w piątek: Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

 1. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.
 2. Od jutra w naszej bazylice rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godz.16.00 – 18.00.
 3. W piątek przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy opieki Bożej i szczególnej opieki najpiękniejszej z matek, naszej Niepokalanej Mamy.
 4. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Apelu Maryjnego, które sprawujemy w każdą sobotę o godz. 21.00 przez cały okres letni to jest do października włącznie.
 5. W sobotę 27 maja odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana Mszą świętą w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i Ojczyzny.
 6. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 w naszej bazylice sakrament święceń kapłańskich przyjmie nasz parafianin o. Daniel Śliwiński. W niedzielę 28 maja o godz. 12.30 wyruszy uroczysta procesja z domu prymicjanta do naszej bazyliki, gdzie o. Daniel będzie sprawował swoją Mszę św. prymicyjną. Po Eucharystii ojciec neoprezbiter udzieli błogosławieństwa prymi­cyjnego. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym święcie naszej parafii.
 8. Zapraszamy w przyszłą niedzielę, 28 maja na godz. 19.00 do Sali św. Bonawentury na pokaz filmu „13. Dzień – Fatima, przesłanie nadziei”. Film opowiada o tym jak trzydziestoletnia Lúcia Santos wspomina czasy, gdy jako najstarsza z trójki dzieci była świadkiem objawień maryjnych w Fatimie. Na spotkanie przyjedzie p. Benon Wylegała, który reprezentuje Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Wstęp bezpłatny. Pokaz odbywa się
  w ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów,
  który odbywa się we Wrocławiu. Więcej informacji na plakatach.
 9. Sołectwo Granice Osiedle serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 maja, na boisku sportowym przy ul. Południowej obok placu zabaw. Początek o godzinie 16.00. W programie dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wstęp wolny.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marianna Owczarek l. 99 z Teresina oraz śp. Halina Trzos l. 86 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…