V Niedziela Wielkanocy

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 15 maja w poniedziałek: Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
 • 16 maja we wtorek: Uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej;
 • 17 maja w środę: Wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika;
 • 18 maja w czwartek: Wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, prezbitera;
 • 20 maja w sobotę: Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
 1. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30.

 1. Modlitwa o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego, nawiązująca do setnej rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej, rozpocznie się 16 maja o godzinie 17.00 nabożeństwem różańcowym w bazylice. Od godziny 20.00 będzie kontynuowana w kaplicy św. Maksymiliana. Zakończenie Mszą świętą o godzinie 5 rano 17 maja. Podczas całonocnej adoracji modlić się będziemy o pokój na świecie i ustanie ataków terrorystycznych. Szczegóły na plakacie przed bazyliką i na folderach przy wyjściu z bazyliki. Serdecznie zapraszamy!
 2. Zapraszamy na apel maryjny w każdą sobotę o godz. 21.00.
 3. Za tydzień kolejna grupa dzieci klas trzecich podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Próby przygotowujące do tej uroczystości będą od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę
  o godz. 14.00. W związku z tą uroczystością w naszej parafii zwracamy się z prośbą do wiernych, którzy uczestniczą we Mszy świętej o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy świętej o innej godzinie.
 4. Organizujemy pielgrzymkę na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie w sobotę 20 maja. Koszt ok. 50 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.