• 27 czerwca we wtorek: Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
  • 28 czerwca w środę: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • 29 czerwca w czwartek: uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

1. Dziś XII niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom, katechetom, wychowawcom oraz pracownikom szkół na terenie naszej parafii z okazji rozpoczętych wakacji, urlopu życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. Wszystkim mówimy: Szczęść Boże.
  2. Dziś po wszystkich Mszach św. bracia klerycy z naszego franciszkańskiego seminarium rozprowadzają za dobrowolną ofiarę czasopismo „Nasze życie”.
  3. Zapraszamy także, o godz. 11.00, do Sali św. Bonawentury, pod ołtarzem polowym, gdzie amatorski teatr „Cultus” ze Zduńskiej Woli, istniejący przy parafii p.w. św. Maksymiliana, przedstawi spektakl „Droga do nieba św. Maksymiliana M. Kolbe”. Przedstawienie trwa 75 minut. Wstęp wolny.
  4. Dzisiaj także podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W okresie wakacyjnym do naszego Sanktuarium przybywa kilka pielgrzymek pieszych. W piątek nawiedzą nas pielgrzymi z Radomia.
  6. Zapraszamy w sobotę 1 lipca na spotkanie „Oddaj się Maryi”. Rozpoczęcie o g. 10.00 w Sali św. Bonawentury, następnie Msza św. i nabożeństwo wynagradzające w Bazylice. Zapraszamy także na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.
  7. Od soboty 1 lipca od godz. 9.00 do 10.00 będziemy przyjmować rezerwacje daty i godziny ślubów na rok 2018 narzeczonych mieszkających na terenie naszej parafii. Dla narzeczonych mieszkających poza naszą parafią rezerwacji ślubu będzie można dokonać od 1 sierpnia.
  8. Zapraszamy na rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie – Lasku. Są jeszcze wolne miejsca na turnus dla gimnazjalistów. Termin od 7 do 12 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.