III Niedziela Wielkanocy – 30.04.2017

 1. Dziś przeżywamy VIII Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Chcemy zwrócić uwagę na Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Niech w naszym życiu nie zabraknie czasu na jej czytanie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 2 maja, we wtorek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
 • 3 maja, w środę: Uroczystość NMP, Królowej Polski;
 • 4 maja, w czwartek: wspomnienie św. Floriana, męczennika;
 • 6 maja, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W sobotę Msza święta wieczorna i nabożeństwo majowe odprawiane są w Sanktuarium Św. Maksymiliana. Pierwsza majówka będzie połączona z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu litanii loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.

 1. 3 maja Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 11.30, po Mszy św. odbędzie się koncert patriotyczny z racji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zapraszamy również na apel maryjny na godz. 21.00. Tym samym wznawiamy to nabożeństwo, które będzie odprawiane w każdą sobotę o godz. 21.00.
 2. W I czwartek zapraszamy na nabożeństwo godziny św. po Mszy św. wieczornej, szczególnie będziemy polecać sprawę budowy kaplicy adoracji, jak również wszystkich darczyńców. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się posługą do chorych naszej parafii.
 3. W piątek 5 maja o godz. 9.00 wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Teresinie im. Św. Maksymiliana będziemy modlić się na Mszy świętej o Boże błogosławieństwo dla nich w dniu patronalnego święta szkoły.
 4. Zapraszamy w sobotę 6 maja na spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 10.00 – konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 – w Bazylice Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość skorzystania z posiłku klasztornego. W sobotę także  będziemy gościć Andrzeja Duffka, bohatera filmu „Po tamtej stronie życia”, mówiącym o jego wypadku, pobycie w zaświatach, powrocie do życia i wielkiej mocy modlitwy. Pokaz filmu o 13.00 i 14.30, w przerwie możliwość zadawania pytań.
 5. Życzeniem św. Maksymiliana było, aby pierwsza niedziela maja była obchodzona jako Niedziela Rycerstwa Niepokalanej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Robert Stachowiak – zastępca Prezesa Narodowego Rycerstwa Niepokalanej. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa w tym dniu będzie można również uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.
 6. Przypominamy parafianom i tym, którzy uczestniczą we Mszy świętej w naszej bazylice, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w świetlicy w domu parafialnym.
 8. Podczas zbiórki do puszek, którą przeprowadziliśmy w ubiegłą niedzielę jako wyraz naszej solidarności z Syrią zebrano 7804 zł.
 9. 14 maja w Szymanowie o godz. 18.00, odbędzie się Festiwal pieśni Maryjnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania.
 10. Maryja Niepokalana, jest pierwszym Tabernakulum Boskiego Syna – Jezusa. Nieustannie adoruje Syna i pragnie, aby był adorowany przez szerokie rzesze ludzi, dlatego pragniemy utworzyć w naszej bazylice kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Nasi przodkowie uczestniczyli w wielkim dziele budowy tej świątyni. Dziś do nas należy zadbanie o to, co przekazali nam przodkowie, a czego twórcą duchowym był św. Maksymilian Kolbe. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie w całości dziełem sfinansowanym w ramach składki społecznej. Przy wyjściu z bazyliki będą rozdawane informacje dot. tego dzieła i możliwości wsparcia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej kaplica.niepokalanow.pl.
 11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marzena Kowalczyk l. 41 z Budek Piaseckich. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…