IV Niedziela Wielkanocy – 7.05.2017

 1. Dziś pierwsza niedziela maja, którą obchodzimy jako Niedzielę Rycerstwa Niepokalanej. Z tej racji kazania głosi o. Robert Stachowiak – zastępca Prezesa Narodowego Rycerstwa Niepokalanej. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa można uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 maja, w poniedziałek: Uroczystość św. Stanisława , biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
 • 12 maja, w piątek: św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera;
 1. 13 maja, w sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy; w tym dniu przypada dokładnie setna rocznica objawień fatimskich. O godz. 11.00 w naszej bazylice śluby wieczyste złoży o. Michał Chaciński. Tego dnia zapraszamy także na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy pod wezwaniem NMP z Fatimy w Niepokalanowie – Lasku. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Prowincjał Wiesław Pyzio. Tego dnia nie będzie spotkania dorosłych rycerzy Niepokalanej. Wszystkich zapraszamy na Mszę św. odpustową do Niepokalanowa Lasku.
 2. W naszej bazylice nabożeństwa majowe odprawiane są: w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, w sobotę Msza święta wieczorna i nabożeństwo majowe w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 3. W sobotę odbędzie się nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 4. Za tydzień dzieci klas trzecich podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Próby przygotowujące do tej uroczystości będą od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. W związku z tą uroczystością w naszej parafii zwracamy się z prośbą do wiernych, którzy uczestniczą we Mszy świętej o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy świętej
  o innej godzinie.
 5. Zapraszamy na apel maryjny w każdą sobotę o godz. 21.00.
 6. Zachęcamy do lektury majowego numeru Rycerza Niepokalanej, jest on poświęcony 100. rocznicy objawień Fatimskich. Autorzy artykułów starają się ukazać aktualność tych objawień i ich rolę w życiu każdego człowieka. Ponadto polecamy artykuł o roli DZIADKA I BABCI
  w życiu rodzinnym oraz wywiad z p. Haliną Łabonarską. Ponadto wydarzenia z życia rycerstwa Niepokalanej, rozważania Słowa Bożego i podziękowania z otrzymane łaski od Matki Bożej.
 7. Organizujemy pielgrzymkę na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie w sobotę 20 maja. Koszt ok. 50 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 8. 14 maja w Szymanowie o godz. 18.00, odbędzie się Festiwal pieśni Maryjnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Irena Głowacka
  77 z Granic i śp. Zenona Pąk l. 64 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…