1. Dziś II Niedziela Wielkanocna, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat
    w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na życzenie Chrystusa, Święto Miłosierdzia Bożego. Koronka i nabożeństwo będą odprawione
    w bazylice o godz. 15.00. Z tej racji nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.
  2. Dziś Mszy św. o godz. 16.00 będzie przewodniczył kard. Leo Burke ze Stanów Zjednoczonych. Msza św. będzie sprawowana po łacinie w rycie nadzwyczajnym.

1. 15 marca minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.
    W odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski dziś jest przeprowadzona zbiórka do puszek jako wyraz naszej solidarności z narodem Syryjskim, przede wszystkim ze zrujnowanym Aleppo.
  • 24 kwietnia, w poniedziałek: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika;
  • 25 kwietnia, we wtorek: Święto św. Marka, ewangelisty;
  • 28 kwietnia, w piątek: wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera;
  • 29 kwietnia, w sobotę: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy.
  1. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocna a zarazem IX Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Przypominamy, że w domu parafialnym w każdy czwartek o godz. 19.00 odbywa się spotkanie Wieczernika biblijnego. Serdecznie zapraszamy.
  2. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Konecki, l. 87 z Teresina oraz
    śp. Andrzej Dylik, l. 72 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…