1. Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”. Powodem tej radości wyrażonej we wspomnianych wyżej słowach, a także w różowym kolorze szat liturgicznych, jest zbawienie w Chrystusie. Uczyńmy wszystko, aby z niego w pełni skorzystać.

2. Zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 18.00, oraz na nabożeństwo po Eucharystii, kiedy to będziemy modlić się o łaskę uzdrowienia naszych dusz i ciał.

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszej bazylice: Gorzkie Żale w niedzielę o godz.17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych; Msze św. z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.

4. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz parafialnego zespołu Caritas, gdzie możemy składać produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących, zaś ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.

5. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 31 marca o godz. 19.00 Mszą św. w kaplicy św. Maksymiliana. Trasa wynosi 43 km, zaczyna i kończy się
w Niepokalanowie. Zapisy na stronie www.edk.org.pl.

6. Od 10 do 12 marca będą się odbywać rekolekcje wielkopostne dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed bazyliką. W związku z zaplanowanym strajkiem nauczycieli gimnazjum na piątek, bardzo prosimy rodzicówo zapewnienie bezpieczeństwa dla uczniów w trakcie tego dnia rekolekcji. W przyszłą niedzielę zaś rozpoczniemy rekolekcje dla dorosłych i dzieci. Polecamy modlitwie ojców rekolekcjonistów i owoce tego świętego czasu.

7. Zapraszamy w sobotę 1 kwietnia na spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 10.00 – konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 – w Bazylice Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa XII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę 2 kwietnia pod hasłem: „Tak dla życia”. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Chojnacki l. 80 z Teresina, śp. Włodzimierz Kozłowski, l. 58 z Paprotni i śp. Maria Goreniak, l. 67 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…