1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

• w poniedziałek 20 marca: uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, przeniesiona z racji III niedzieli Wielkiego Postu; w naszej modlitwie pamiętajmy o mężczyznach i ojcach, którym patronuje św. Józef
• w sobotę, 25 marca: uroczystość Zwiastowania Pańskiego
Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w porządku dnia powszedniego. W uroczystość Zwiastowania obchodzimy również Dzień Świętości Życia. Kościół budzi sumienia ludzi, aby ratować życie bezbronnych i zachęca w tym dniu do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono na odmawianiu przez 9 miesięcy jednej tajemnicy różańcowej i specjalnej modlitwy w intencji poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone aborcją oraz w intencji jego rodziców. Możliwość uroczystego podjęcia Duchowej Adopcji w naszej parafii będzie podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w kaplicy św. Maksymiliana. Zachęcamy wiernych do włączenia się w to dzieło.

2. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na pomoc naszym misjonarzom. Zebraliśmy 3974 zł. Dziękujemy wszystkim za ofiarność serca.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych oraz do spełniania innych czynów pokutnych, by nie zmarnować czasu łaski, jakim jest Wielki Post. Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.

4. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosze na te produkty są wystawione przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Caritas, który również dziś w przedsionku bazyliki rozprowadza świece Caritas na stół wielkanocny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu.

5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.

6. W sobotę 25 marca o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.