1. Dzisiejszą niedzielę nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego, która jednocześnie jest niedzielą „Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.
  1. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych oraz do spełniania innych czynów pokutnych, by nie zmarnować czasu łaski, jakim jest Wielki Post. Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.
  1. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosze na te produkty są wystawione przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Caritas, który dziś w przedsionku bazyliki rozprowadza świece Caritas na stół wielkanocny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu.

  1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  1. W czwartek 16 marca o godz. 17.00 w bazylice modlitwą różańcową rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji nawrócenia nieprzyjaciół Kościoła. Nocna adoracja odbędzie się w kaplicy św. Maksymiliana. Rozpoczniemy ją świadectwami o godz. 20.00, a zakończymy Mszą świętą o godz. 5 rano 17 marca. Szczegóły na plakacie przed bazyliką i na folderach przy wyjściu z bazyliki.
  1. W sobotę 18 marca zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa małżeństw do domu parafialnego na godz. 17.00
  1. We współpracy z parafą organizowana jest w tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się 31 marca o godz. 19.00. Trasa wynosi 43 km, zaczyna i kończy się w Niepokalanowie. Zapisy na stronie edk.org.pl.
  1. Dziękujemy wszystkim mężczyznom i młodzieży za pomoc w rozbiórce tzw. „Żywej szopki”. Wszystkim mówimy z serca: Bóg zapłać!