1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Rekolekcje w tym roku głosi Janusz Jędryszek. Nauki ogólne
  w dni powszednie będą głoszone podczas Mszy świętej o godz. 11.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.00 nauka ogólna. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci szkół podstawowych z Paprotni i Teresina będą
  w poniedziałek, wtorek i środę. Plany spotkań rekolekcyjnych umieszczone są w gablocie przed bazyliką. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w Budkach Piaseckich będą sprawowane o godz.16.00. Wspomagajmy się modlitwą, aby ten czas rekolekcji był dla nas wszystkich czasem zbawiennym, pomocą do bycia gorliwszymi wyznawcami Chrystusa i do lepszego realizowania naszego powołania.
 1. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Wspólnot Żywego Różańca.

 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci oraz spotkania małych rycerzy Niepokalanej. Przejdziemy następującymi ulicami: M. Kolbego, Warszawską, Długą, Rynkową i Szymanowską. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.
 1. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia w Domu Parafialnym o g. 19.00.
 1. Również w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Osoby, które chciałyby się udać do Miedniewic autokarem proszone są o kontakt z p. Anną Włodarczyk (Tel. 889 590 461). Wyjazd sprzed bazyliki o godz. 20.00. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 1. Ukazał się nowy numer „Rycerza Niepokalanej”. W najnowszym wydaniu poświęconym tematyce Miłosierdzia Bożego przeczytamy: Jak nie mylić miłosierdzia z naiwnością, czy konflikt może być szansą na poprawę relacji, a także poznamy prof. Zbigniewa Treppę, który jest specjalistą od obraz nie ręką ludzką malowanych takich jak, np. obraz MB
  z Guadalupe. Zachęcamy do lektury.   
 2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa i początek przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, zaś uroczyste poświęcenie z procesją wokół bazyliki podczas Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30. Od godz. od 8.00 dzieci korzystające z naszej parafialnej świetlicy wraz z opiekunami będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione świąteczne ozdoby za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na dalsze funkcjonowanie świetlicy. Za każdą złożoną ofiarę mówimy: Bóg zapłać!
 1. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Polaków pomordowanych w Katyniu oraz ofiar katastrofy Smoleńskiej w najbliższą niedzielę o godz. 13.00
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Grażyna Falusiak l. 57 z Nowej Piasecznicy, śp. Tadeusz Szymaniak, l. 93 z Granic, śp. Ryszard Maciąg l. 88 z Teresina, śp. Jan Myśliwiec l. 67 z Paprotni i śp. Hanna Kraszewska l. 81
  z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…