1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, we wtorek wspomnienie świętych Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Weroniki Giuliani, w czwartek Święto św. Benedykta, w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z pielgrzymami „Krzyża Japonii”, którzy opowiedzą o swoim doświadczeniu pielgrzymowania przez Kraj Kwitnącej Wiśni. Na pierwszych uczestników spotkania będzie czekało sushi i japońska herbata „macza”.
  3. Dziś nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  4. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się O Pokój w Polsce i na świecie oraz w intencjach osób zaangażowanych w dzieło wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Maryi Królowej Pokoju.
  5. W dniach 11 – 15 lipca w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych Max Festiwal. Zapraszamy młodzież szkół średnich, studentów i wszystkich do 35. roku życia. Temat tegorocznego Max Festiwalu brzmi: SŁUCHAM, MYŚLĘ, WIERZĘ. W programie są m. in. modlitwa, spotkania z gośćmi, koncerty, zabawa i czas na osobistą rozmowę z kapłanami, o sprawach, które są dla ciebie ważne. Informacje na temat spotkania i zgłoszenia można znaleźć na stronie: maxfestiwal.pl
  6. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna oraz czuwanie modlitewne w Bazylice. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed Domu Parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków. Szczegóły na stronie internetowej pl.
  7. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  9. Promocja Rycerza Niepokalanej
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Krystyna Pietruszewska, l. 76 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…