1. Pragniemy poinformować, że decyzją Kapituły Prowincjalnej nastąpiła zmiana na urzędzie gwardiana Niepokalanowa. Dotychczasowy gwardian o. Mariusz Słowik został wybrany gwardianem i proboszczem w Łodzi Dąbrowie, a od ubiegłego tygodnia urząd gwardiana objął dotychczasowy Redaktor Rycerza Niepokalanej – o. Piotr Szczepański. Na początku sierpnia nastąpi również zmiana proboszcza parafii Niepokalanów: nowym proboszczem zostanie o. Andrzej Sąsiadek a o. Mariusz Książek obejmie urząd proboszcza i gwardiana w Zamościu.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę Święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 3. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Kolejna taka modlitwa dopiero w ostatnią niedzielę września.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św.
  i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. W piątek o 19.00 w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. W programie adoracja z modlitwą różańcową a o godz. 21.10 Msza św. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja oraz świadectwa. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. O 14.00 o. Waldemar Linke, biblista, wygłosi konferencję pt. Bóg żyjący źródłem życia człowieka. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. W sobotę w Domu Parafialnym odbędą się Warsztaty z dobrej komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Poprowadzi je  mgr Katarzyna Kowalska-Kijak. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz Facebooku.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z pielgrzymami „Krzyża Japonii”, którzy opowiedzą o swoim doświadczeniu pielgrzymowania przez Kraj Kwitnącej Wiśni. Na pierwszych uczestników spotkania będzie czekało sushi i japońska herbata „macza”.
 8. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00-10.00 a we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16.45-17.45.
 9. Ołtarz św. Maksymiliana zgodnie z zapowiedziami będzie wzbogacony o mozaikę Błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa. Wykonawca mozaiki wciąż ciężko choruje, dlatego kontynuację prac nad nią zlecił artystom we Włoszech. Z tego też względu koszt wykonania mozaiki znacznie wzrasta, a zakończenie prac planowane jest na listopad obecnego roku. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel i będziemy wdzięczni za dalsza pomoc. Ufamy, że mozaika przyczyni się do  rozwoju kultu Błogosławionych z naszego klasztoru.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.