Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy ks. Krzysztofa Białowąsa z dykasterii do spraw świętych z Watykanu, który podczas wszystkich Mszy Świętych będzie głosił kazania i prosił o dalszą pomoc finansową dla Polaków mieszkających na terenie Ukrainy.

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego; w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
  3. Jutro o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie pól w Topołowej. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy świętych jak w niedziele. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie następującymi ulicami Paprotni: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Krąg Małżeństw MI IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, dzieci z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek z klas trzecich, czwartych i młodszych będzie w środę o godz. 17.30 przed Bazyliką. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele, także w sobotę, Nabożeństwo Czerwcowe będzie połączone z procesją wokół Bazyliki po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę procesja będzie jak zwykle o godz. 17.00.
  5. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św. W sobotę odbędzie się potkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu Maryi oraz świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające. O 14.00 konferencja doktora nauk medycznych Tadeusza Wasilewskiego pt. Droga do etycznego leczenia niepłodności, w której ukaże skuteczność metody naprotechnologii. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  6. Od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe. W niedziele będą one sprawowane o godz. 17.00, w tygodniu po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30.
  7. Trzeciego maja zbieraliśmy ofiary do puszek dla poszkodowanych w wyniku powodzi w Iranie. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy zbiorniki na wodę pitną. Na stronie internetowej parafii można obejrzeć zdjęcia, które wysłali dla nas Irańczycy, na których widnieją napisy z wyrazami wdzięczności dla naszej parafii. W imieniu wszystkich obdarowanych jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.