1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  2. Dziś w archidiecezji warszawskiej obchodzimy Święto Dziękczynienia. Po wszystkich Mszach Świętych zbierana będzie do puszek ofiara na Świątynię Opatrzności Bożej. Puszki znajdują się na balaskach.
  3. Z racji I niedzieli miesiąca i Oktawy Bożego Ciała nabożeństwo dzisiaj o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  4. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. E. Ks. Bpa Michała Janochy sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek od godz. 18.00 w Bazylice. Polecamy ich naszej modlitwie.
  5. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
  6. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, po procesji – błogosławieństwo wianków.
  7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  9. Promocja Rycerza Niepokalanej
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adam Zyzek, l. 77 z Teresina, śp. Stanisław Bogucki, l. 70 z Ludwikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…