1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych.
  2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się koncert maryjny „Do Serca Twego” Warszawskiego Chóru Polonia pod dyrekcją Zbigniewa Szablewskiego.
  4. W sobotę w domu parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 19.00 na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
  6. W maju przez ostatnie dwie soboty kolejne soboty wynagradzaliśmy Bogu za grzechy rodziców przeciwko życiu. W najbliższą sobotę będziemy przepraszać za winę wszystkich innych osób odpowiedzialnych za zabijanie nienarodzonych w naszym kraju. W tym dniu w sali św. Bonawentury zostanie zaprezentowany film dokumentalny „Miało nie żyć” poruszający sprawę aborcji w polskich szpitalach.
  7. W Uroczystość Bożego Ciała 30 maja procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi II: Odnowa w Duchu Świętym III: Koło Przyjaciół Radia Maryja i Krąg Małżeństw MI  IV:
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Marianna Zdanowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…