1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienie: w środę św. Łucji, w czwartek – św. Jana od Krzyża.
  2. Dzisiaj po wszystkich Mszach odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Puszki znajdują się na balustradzie przy ołtarzu.
  3. Dzisiaj także w godz. 8.30-19.00 przed Bazyliką odbywa się Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez Skautki Europy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację letniego obozu skautowego.
  4. Panów chętnych do pomocy przy instalacji żywej szopki zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Spotkamy się w środę o godz. 19.00 przed Bazyliką.
  5. W nadchodzącym tygodniu w Bazylice odbędzie się realizacja telewizyjnego koncertu kolęd. Z tego powodu Bazylika będzie zamknięta. Wszystkie Msze święte od poniedziałku do piątku będą sprawowane w kaplicy św. Maksymiliana.
  6. W sobotę w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, na którą zapraszamy wszystkich chętnych.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Marcin Ciechanowski, paulin z Jasnej Góry. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy św. w niedzielę a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 zaś nauki stanowe o godz. 19.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
  8. Wprzyszłą niedzielę zapraszamy przed Bazylikę w godz. 9.30-14.00 na kiermasz ozdób i ciast  świątecznych przygotowanych przez dzieci i rodziców z naszej świetlicy parafialnej. Dla każdego przewidziana jest ciepła herbata.
  9. W przedsionku Bazyliki będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny w najbliższe dwie niedziele: 17 i 24 grudnia.
  10. Przez nadchodzący tydzień kosz na produkty spożywcze dla ubogich wystawiony będzie na furcie klasztornej.
  11. W przedsionku Bazyliki sprzedawane są świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 3 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
  12. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy zapisy na adorację Najświętszego Sakramentu. Wypełnione zgłoszenia można nadal przynosić do zakrystii. Foldery i czyste deklaracje znajdują się na stoliku przy kaplicy wieczystej adoracji. Zachęcamy do zapisywania się! Zapisu można dokonać także on-line wchodząc na stronę internetową parafii.
  13. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. o. Feliks Mechecki z klasztoru Niepokalanów, śp. Anna Jagielska, l. 74 z Teresina i śp. Jerzy Borkowski, l. 79 ze Starej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…