1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w czwartek wspomnienie
    św. Ambrożego, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (nie obowiązuje post piątkowy).
  2. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasłem nowego roku duszpasterskiego jest: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Msze święte roratnie o godz. 7.00 ze względu na udział w nich dzieci, które muszą po Mszy zdążyć do szkoły, przesunięte będą na godz. 6.45 od poniedziałku do piątku. W soboty pozostają bez zmian o godz. 7.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami.
  3. Do czwartku trwa Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem. Nauki nowennowe dziś
    o 17.00 połączone ze śpiewem Godzinek a w kolejne dni na Mszy św. o 18.00 w Bazylice.
    W Kaplicy św. Maksymiliana Nowenna wg św. Faustyny. Codziennie o 7.00 Msza św., następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa z przerwami na cichą modlitwę
    i odpoczynek. O 21.00 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Apel. Zakończenie Nowenny w czwartek.
  4. W piątek 8 grudnia obchodzić będziemy parafialny Odpust Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył JE Ks. Kard. Grzegorz Ryś, Ordynariusz Archidiecezji Łódzkiej. Po Mszy św. w ramach Godziny Łaski adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec. Ponadto w tym dniu odprawione zostaną Msze święte o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.
  5. Tego dnia na zakończenie Mszy o godz. 18.00 usłyszymy premierowe wykonanie utworu włoskiego franciszkańskiego kompozytora o. Alessandro Borroniego „Tota pulchra es Maria”. Utwór zostanie wykonany przez nasz chór „Cantores Immaculatae” i orkiestrę kameralną. Całość opracował, przygotował i poprowadzi Pan Paweł Ambroziak.
  6. W sobotę odbędzie się już setna Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w bazylice w niedzielę o 5.45.
  7. W przyszłą niedzielę od Mszy o godz. 8.30 do Mszy o godz. 18.00 przed Bazyliką odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotowany przez Skautki Europy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację letniego obozu skautowego.
  8. W przedsionku Bazyliki można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 3 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
  9. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich.
  10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  11. Ogłoszenie nt. Rycerza Niepokalanej.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Bożena Zając, l. 70 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…