1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana.
 2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o 17.00.
 3. W środę po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
 4. W sobotę zapraszamy do Kaplicy św. Maksymiliana na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 5. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Medugorje, Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, w dniach 21-28 października br. Szczegóły na plakacie zawieszonym w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej.
 6. W sobotę organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem. Szczegółowe informacje u o. Piotra Sochy.
 7. Wczoraj w Smardzewicach swoje pierwsze śluby zakonne złożyło siedmiu braci nowicjuszy, wśród nich nasz parafianin br. Mateusz Janasz. Dziękując Bogu za dar ich powołania, módlmy się w ich intencji o łaskę wzrastania w charyzmacie franciszkańskim.
 8. Wznawiamy spotkania ministrantów i lektorów. Spotkania odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 10.00.
 9. W naszej parafii powstała wspólnota młodzieżowa „Jeruzalem”. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do dołączania młodzież w wieku od 14 do 23 lat. Więcej informacji u s. Rozalii i o. Proboszcza.
 10. W naszej parafii powstaje wspólnota dla młodych małżeństw w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Chętne małżeństwa prosimy o kontakt z o. Bogdanem. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 11. (Czytać na Mszach o 5.45 i 7.00) Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze. Próby otwarte odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00 w Bazylice na chórze.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 13. Ogłoszenie organisty (8.30-19.00) oraz skautek (10.00-13.00).
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odszedł do wieczności śp. Br. Władysław Sokołowski w wieku 78 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…