1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek Święto Narodzenia NMP, w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę ś o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana także jutro o godz. 8.00 w tamtejszej kaplicy.
 4. Od jutra kancelaria parafialna czynna będzie w godz. 9.00-10.00 od poniedziałku do piątku a w godz. 16.45-17.45 we wtorki, czwartki i piątki.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele.
 6. W sobotę odbędzie się VII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza św. w Bazylice pod przewodnictwem bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty, koncert zespołu Winnica, spotkanie z autorką Małgorzatą Nawrocką i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
 7. W sobotę zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który w sposób szczególny będzie przeznaczony dla małżeństw. Początek modlitwy godz. 19.30 w Domu Parafialnym.
 8. Swoją działalność po wakacjach wznawia świetlica parafialna. Zapraszamy dzieci powyżej 5. roku życia na szereg różnych zajęć codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 14.30-17.00
 9. Zapraszamy dzieci do naszej scholi parafialnej ,,Słoneczka Niepokalanej”. Najbliższa próba w piątek o godz. 17.30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy także młodzież lub dorosłych grających na instrumentach do pomocy w prowadzeniu scholi.
 10. W naszej parafii powstaje wspólnota młodzieżowa w duchu katolickiego „Ruchu Czystych Serc”, do której zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 23 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym w sali na górze. Więcej informacji u s. Rozalii.
 11. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż w sobotę 16 września. Szczegóły i kontakt do p. Jana w gablocie.
 12. W sobotę 16 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
 13. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 14. Promocja Rycerza Niepokalanej
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marek Nowicki, l. 58 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…