1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Augustyna, we wtorek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
  3. Zbliża się rocznica utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Z tej okazji w sobotę 2 września zapraszamy na wspólne świętowanie. Uroczystość połączona jest z nabożeństwem pierwszej soboty: o godz. 9.30 konferencja „Płomień Niepokalanego Serca Maryi”, o 11.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bpa Piotra Jareckiego, po Mszy różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem, o 13.00 przerwa obiadowa, o 14.00 konferencja „Dzieło Wieczystej Adoracji w Polsce”, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Całość obchodów zamknie koncert o godz. 15.30 pt. „Wielbi dusza moja Pana”, który poprowadzi Rafał Brzozowski. Na scenie wystąpią: Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek wraz z zaprzyjaźnionymi artystami.
  4. Dnia 9 września odbędzie się VII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza św. w Bazylice pod przewodnictwem bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy z nagrodami, warsztaty, koncert zespołu Winnica, spotkanie z autorką Małgorzatą Nawrocką i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
  5. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż w sobotę 16 września. Szczegóły i kontakt do p. Jana w gablocie.
  6. Najbliższa Msza święta z modlitwą o uzdrowienie będzie w ostatnią niedzielę września o godz. 19.00.
  7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.