1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, we wtorek wspomnienie NMP Królowej, w czwartek Święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek wspomnienie św. Ludwika, w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej (Msze wg porządku sobotniego, Msza o 18.00 w Kaplicy św. Maksymiliana).
  2. W przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki naszej Gminy. O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę ś dziękczynną za tegoroczne plony.
  3. Zbliża się 5. rocznica utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Z tej okazji w sobotę 2 września zapraszamy na wspólne świętowanie. Uroczystość połączona jest z nabożeństwem pierwszej soboty: o godz. 9.30 konferencja „Płomień Niepokalanego Serca Maryi”, o 11.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem JE Ks. Kard. Kazimierza Nycza, po Mszy różaniec wynagradzający przed Najświętszym Sakramentem, o 13.00 przerwa obiadowa, o 14.00 konferencja „Dzieło Wieczystej Adoracji w Polsce”, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Całość obchodów zamknie koncert o godz. 15.30 pt. „Wielbi dusza moja Pana”, który poprowadzi Rafał Brzozowski. Na scenie wystąpią: Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek wraz z zaprzyjaźnionymi artystami.
  4. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Mirosława Kołodziejska, l. 56 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…