1. W ubiegły weekend gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
  2. Zapraszamy dziś o 17.00 na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół Bazyliki.
  3. Trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzisiaj zawierzamy Maryi instytucje kultury i edukacji. Jutro będziemy zawierzać rodziny. We wtorek we Wniebowzięcie NMP zawierzenie na każdej Mszy św. Naszym gościem jest Jean Marie Setbon, nawrócony rabin z Paryża, który dzisiaj wygłosi konferencje po Mszy św. o 10.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia i po nabożeństwie o 17.00, jutro zaś po Mszach św. o 11.00 i 18.00 oraz po Koronce.
  4. Jutro Uroczystość św. Maksymiliana. Z tej racji Msza św. wspólnoty klasztornej o godz. 7.00 w Kaplicy św. Maksymiliana. O 11.00 Mszy św. z udziałem energetyków i elektryków będzie przewodniczył bp Joachim Ouédraogo z Burkina Faso. Po Mszy św. zostaną złożone kwiaty przy pomniku Założyciela Niepokalanowa. O 17.00 w Kaplicy św. Maksymiliana rozpocznie się nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć o. Kolbego. Początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi i zakończenie w Bazylice. Wieczorem w Bazylice Wspólnota Guadalupe z Lublina poprowadzi Rodzinny Wieczernik Różańcowy oraz wieczór uwielbienia zakończony Mszą św. o 23.00 i całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  5. Zakończenie Wielkiego Zawierzenia we wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na wszystkich Mszach św. akt oddania Niepokalanej oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. Główna Msza św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Dowlaszewicza z Boliwii na ołtarzu polowym o 11.30. Poprzedzi ją konferencja, świadectwa i śpiew Wspólnoty Guadalupe. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem zostanie zainicjowana Krucjata Różańcowa Dzieci i ich Rodzin za Polskę i Polaków. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Dróżki Matki Bożej wokół Bazyliki.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Argentyny w lutym 2024 r. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ryszard Kosmala, l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…