1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Ireneusza, w czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła (tego dnia zbiórka na tacę przeznaczona jest na daninę Św. Piotra).
  2. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
  3. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, poświęcone w całości modlitwie za kapłanów. Rozpoczęcie o godz. 19.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Rozważania poprowadzi p. Marta Przybyła z Poznania. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 konferencja o zawierzeniu Maryi, którą wygłosi p. Marta Przybyła. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, następnie nabożeństwo wynagradzające i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku. Naszymi gośćmi będą: Ks. Paweł Pleśnierowicz, proboszcz par. św. Mikołaja w Świerkach, który na kazaniu zaprezentuje inicjatywę wsparcia kapłanów Boski Projekt – Kapłaństwo oraz p. Rafał Piech, Prezydent Siemianowic Śląskich, który  o 14.00 wygłosi świadectwo Duchowe i materialne owoce zawierzenia Maryi na przykładzie Siemianowic Śląskich. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
  4. Za tydzień nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
  5. Bóg zapłać za ofiary na sumę 9 723 zł na leczenie p. Wojciecha, wykonawcy mozaiki błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa. Dziękujemy także za wszystkie ofiary na mozaikę.
  6. Przy naszej parafii działa grupa AA dla osób uzależnionych. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 18.30 w Domu Parafialnym, wejście od strony torów.
  7. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody
    i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Czesław Banasik, l. 94 z Teresina i śp. Halina Kiełczewska, l. 82 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…