1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  2. Dziś przypada rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Niepokalanowie. Program obchodów jest następujący: 13.00 – Msza święta dziękczynna, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi J.E. Ks. Bp Sławomir Oder, biskup gliwicki; 14.00 – koncert papieski Nie lękajcie się w wykonaniu Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod dyr. Witolda Błaszczyka; 17.00 – złożenie wieńców przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy Bazylice, procesja z modlitwą różańcową do miejsca sprawowana Mszy świętej 18 czerwca 1983 r. przy cmentarzu klasztornym, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i wysłuchanie fragmentów homilii papieskiej; 20.00 – Oratorium pt. „Miłość”, które odbędzie się na placu za Bazyliką w wykonaniu chóru, małej orkiestry symfonicznej, zespołu Miriam i przyjaciół pod dyr. o. Andrzeja Sąsiadka.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar na leczenie ciężko chorego p. Wojciecha, wykonawcy mozaiki Błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa. Koszt terapii – 80 tys. euro. W pracy organizacyjnej nad zespołem artystów wykonujących mozaikę pomaga p. Joanna Szymańska. Termin wykonania jest planowany do końca tego roku.
  4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w czwartek o godz. 9.00 w tamtejszej kaplicy a dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia będzie sprawowana w piątek o godz. 8.00 w Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół.
  5. W sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
  7. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.