1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki na wspólne kolędowanie. Wystąpi nasza parafialna dziecięca schola „Słoneczka Niepokalanej” pod kierunkiem s. Kasjany Konkolewskiej i p. Anny Śniadoch oraz Chór Kameralny Bazyliki w Niepokalanowie. Dyryguje p. Paweł Ambroziak.
 3. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. W środę zakończymy wizytę duszpasterską. Osoby, które nie mogły gościć kapłana w swoim domu, a chciałyby go podjąć w terminie dodatkowym, prosimy o telefoniczne lub mejlowe zgłoszenie się w kancelarii parafialnej najpóźniej do środy. Udamy się do tych rodzin w sobotę od godz. 10.00.
 5. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. W Budkach Piaseckich Msza o godz. 19.00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych. Podczas Mszy o godz. 00 odnowienie ślubów zakonnych. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu kancelaria czynna jedynie do środy w godz. 9.00-10.30.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 8. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Msza św. Początek o 19.00.
 9. W sobotę Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem wszelkich spraw Maryi, następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i przyjęcie do MI. W przerwie możliwość ciepłego posiłku. Gościem specjalnym będzie misjonarka świecka, Anna Krogulska, która o 14.00 w sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt. Całun Turyński – nieznana historia. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00.
 10. Za tydzień po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 11. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową. Zostaną one spalone a popiół z nich posłuży do posypania głów w Środę Popielcową.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Marianna Bytniewska, l. 77 z Granic i śp. Jan Łukasiak, l. 71 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…