1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy, we wtorek św. Koletę, w piątek św. Scholastykę.
  2. W sobotę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  3. W sobotę odbędzie się  Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
  4. Także w sobotę w domu parafialnym o godz. 19:30 kolejny Wieczór Uwielbienia, którego tematyką będzie tym razem doświadczenie Bożej Miłości. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież, do wspólnej modlitwy.
  5. W dniach 17 – 19 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.
  6. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2773 domy (78%); 553 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (20%), zaś 54 domy nie życzyło sobie obecności kapłana (2%). Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary, za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli, by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
  7. W czwartek zapraszamy dzieci na bal karnawałowy do domu parafialnego na godz. 17:30.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Włodzimierz Stępień, l. 57, z Teresina, śp. Andrzej Wróblewski, l. 82
    z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…