1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie tuż po niej modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek – święto św. Kazimierza.
  3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Budkach Piaseckich Msza św. o godz. 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy na Msze święte o godz. 6.00 połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie od tego czwartku.
  4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosić będzie o. Kazimierz Mościcki, w niedziele o godz. 17.00.
  5. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego przeprowadzamy dziś zbiórkę ofiar do puszek, organizowaną przez Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę, druga zbiórka ofiar nastąpi w Środę Popielcową, 2 marca.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
  7. Rozpoczynamy kolejną edycję Kursu Przedmałżeńskiego. Szczegółowe informacje nt. zapisów znajdują się na stronie internetowej parafii. Najbliższy kurs rozpocznie się 6 marca, a zakończy – 3 kwietnia.
  8. W piątek odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Rozpoczęcie o 19.00 w kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o 11.00 w bazylice Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Możliwość ciepłego posiłku, o 14.00 konferencja Wiesławy Kowalskiej pt. Ekspiacja – warunkiem uzdrowienia i pojednania.
  9. Ze względu na transmisję telewizji EWTN w kaplicy św. Maksymiliana od trzech lat jest sprawowana Msza św. o godz. 7.00. Obecnie EWTN wchodzi na multipleks. Dlatego od Środy Popielcowej Msza św. dla tej telewizji będzie transmitowana z Bazyliki o godz. 11.00. W związku z tą zmianą organizacyjną od 2 marca Msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana już nie w kaplicy św. Maksymiliana, ale w Bazylice – jak dawniej.
  10. Dobiegają końca prace związane z wymianą urządzeń elektrycznych i systemu sterowania w Misterium Męki Pańskiej. Po odnowieniu na figurkowy spektakl o Męce Pana Jezusa zapraszamy w Środę Popielcową po Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00.
  11. Wczoraj w bazylice odbyło się nocne czuwanie „Wojowników Maryi” na kolejne takie wydarzenie w Niepokalanowie zapraszamy 23 kwietnia.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wiesław Miszkurka lat 77 a także mama ojca Andrzeja Sąsiadka – Barbara Sąsiadek. W piątek zmarł również o. Paulin Sotowski. Msza pogrzebowa za śp. o. Paulina zostanie odprawiona we wtorek o godz. 11.00 w Bazylice. Za tych wszystkich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…