1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią w dni powszednie o godz. 6.00.
  2. W sobotę rozpocznie się Nabożeństwo Pokutne Trzech Sobót. O godz. 11.00 w Bazylice Msza św. i nabożeństwo wynagrodzenia za grzechy aborcji. Następnie w Sali św. Bonawentury projekcja filmu Wyrok na niewinnych. Wieczorem od godz. 20.30 – czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana i pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów o 20.00 spod domu parafialnego. Msza św. na zakończenie o 5.45 w Bazylice.
  3. Ognisko św. Joanny Beretty-Molli (Skauci Europy) zaprasza dziewczęta w wieku od 18. lat do udziału w rekolekcjach wielkopostnych 11-13 marca w Niepokalanowie. Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do hufcowej Karoliny Maksymiuk kontakt znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy także do zaangażowania się jako szefowe w skautingu” (maksymiuk@skauci-europy.pl lub telefon: 606 110 164).
  4. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
  5. Organizujemy zbiórkę środków koniecznych do pomocy osobom poszkodowanym wskutek wojny na Ukrainie. Zostaliśmy poproszeni m.in. o bandaże, gazy, plastry, antyseptyki, maści. Pełna lista potrzebnych rzeczy znajduje się w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej. Dary będą zbierane w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 i 17.30 na placu przed Bazyliką.
  6. Zachęcamy do częstej modlitwy o pokój w naszej kaplicy wieczystej adoracji – Światowym Centrum Modlitwy o Pokój.
  7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.