1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 30 września w poniedziałek: Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • 1 października we wtorek: Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy
  i doktora Kościoła;
 • 2 października w środę: Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
 • 3 października w czwartek: Uroczystość poświęcenia naszej Bazyliki;
 • 4 października w piątek: Uroczystość świętego Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, Założyciela III zakonów;
 • 5 października w sobotę: Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

 1. Dziś Słowo Boże na wszystkich Mszach św. głosi głosił ks. Krzysztof Orlicki pracujący w Kiwercach na Wołyniu na Ukrainie, po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc wspólnocie katolików z Ukrainy.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 3. Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 4. We wtorek rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Rozważanie i modlitwy będą na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. 3 października, po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również kolejna rocznica konsekracji naszej bazyliki. Będziemy dziękować Bogu za dar naszej świątyni oraz za wszystko, co uczynił dla nas w tym świętym miejscu przez korzystanie z sakramentów i wspólną modlitwę.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek z racji nabożeństwa Transitus nie będzie Godziny Świętej. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Spotkanie z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 6. W sobotę 5 października odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone
  z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W sposób szczególny w tym dniu zawierzymy ruchy i inicjatywy różańcowe. W przerwie możliwość ciepłego posiłku.
  O godz. 13.40 w Sali św. Bonawentury s. Michaela Pawlikwygłosi konferencję: Zagrożenia utraty wiary.Zakończenie około 15.00.
 7. Za tydzień 6 października nasza parafia przyłącza się do inicjatywy „Niedziela św. Franciszka”. Jest to niedziela po uroczystości tego wielkiego świętego, którego dokładnie 40 lat temu Papież św. Jan Paweł II ustanowił patronem ekologów. Kościół chce w tym dniu modlić się o ochronę środowiska i dziękować za stworzenie. Z tej okazji o godz. 19.00 za tydzień
  w kawiarence „Zaułek Aniołów” odbędzie się spotkanie i panel dyskusyjny: „Klimatyczna kawa. Temat: Ekologia i Kościół. Co dziś możemy zrobić dla środowiska?”. Wstęp wolny. Po wszystkich Mszach św. przy wyjściu z bazyliki znajdą się także materiały informacyjne na temat „Niedzieli św. Franciszka”.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Halina Goszcz, l. 89 z Paprotni, śp. Ewa Dominiak, l. 61 z Nowej Piasecznicy, śp. Wiktor Wysocki, l. 80, śp. Damian Olejniczak, l. 33 z Kask i śp. Bogumiła Guzik l. 64 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…