1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 7 października w poniedziałek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 1. Dzisiaj nasza parafia przyłącza się do inicjatywy „Niedziela św. Franciszka”. Jest to niedziela po uroczystości tego wielkiego świętego, którego dokładnie 40 lat temu Papież św. Jan Paweł II ustanowił patronem ekologów. Kościół chce w tym dniu modlić się
  o ochronę środowiska i dziękować za stworzenie. Z tej okazji o godz. 19.00 w kawiarence „Zaułek Aniołów” odbędzie się spotkanie i panel dyskusyjny: „Klimatyczna kawa. Temat: Ekologia i Kościół. Co dziś możemy zrobić dla środowiska?”. Wstęp wolny. Po wszystkich Mszach św. przy wyjściu z bazyliki znajdują się materiały informacyjne na ten temat.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym. Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone
  z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 3. Od jutra na furcie klasztornej można rezerwować intencje na Msze św. na rok 2020 r.
 4. W najbliższy piątek 11 października w sali św. Bonawentury odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Mariologiczna zatytułowana: Maryja – Matka życia, organizowana przez Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum”, Klasztor Niepokalanów, Prowincję Matki Bożej Niepokalanej oraz Rycerstwo Niepokalanej. W konferencji oprócz wykładowców z Polski będą uczestniczyć profesorowie z Włoch i Słowacji. Będzie ona połączona z inauguracją nowego roku akademickiego w Kolbianum. Rozpoczęcie w piątek w bazylice Mszą Świętą o godz. 9.00. Będzie jej przewodniczył Ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, Ordynariusz Łowicki. Osoby pragnące uczestniczyć w Konferencji mogą się zgłosić w dniu konferencji do Ośrodka Rycerstwa Niepokalanej przy bazylice lub wcześniej zgłosić swoje uczestnictwo drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: kolbianum.franciszkanie.pl.
 5. W najbliższy piątek 11 października o godz. 16.00, odbędzie się poświęcenie odnowionego krzyża na skrzyżowaniu ulic Kampinoskiej, Gnatowickiej i Skośnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła. Niech to wydarzenie będzie dla wszystkich zachętą, by zadbać o nasze przydrożne krzyże i kapliczki, które są wspaniałym świadectwem wiary naszych przodków, a dla nas są zobowiązaniem do wierności Chrystusowi i Kościołowi.
 6. W sobotę Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
 7. Za tydzień obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Przez całą niedzielę będą zbierane fundusze na stypendia dla ubogiej młodzieży z terenów wiejskich.
 8. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 9. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Niepokalanowie zaprasza 13 października na comiesięczne spotkanie, które rozpocznie się od Jutrzni i konferencji Ojca Asystenta Wspólnoty o godzinie 9:30 w sanktuarium Św. Maksymiliana. Następnie o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 11. Zachęcamy do nabycia październikowego numeru Rycerzyka Niepokalanej dla dzieci, którego tematem jest owoc Ducha Świętego – wstrzemięźliwość. W numerze: kolejna przygoda rycerza Zbyszka i jego przyjaciół, kontynuacja opowieści o św. Maksymilianie i Juanie Diego, ciekawostki z podwodnego świata, zagadki matematyczne, Łamigłówki Mądrej Główki, kolorowanki, wywiady, komiks, kim był święty Franciszek oraz jak oszczędzać czas dla Pana Boga i Matki Bożej, by się z Nimi zaprzyjaźnić oraz do kolekcji, kolejna karta z królem Polski. Jest także „Rycerz Niepokalanej” dla starszych.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Beata Malec, l. 51 z Teresina, śp. Bożena Reszczyńska, l. 60 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…